![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 8033090
*
nr 803 3090
Anker Landberg
(1916-1973), Danmark
Litografi, Niels Anker Landberg, (1916-1973), Västkustmotiv, 83/120, signerad-61, motivets mått: 47x60
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2013
kl 18:45:49
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Läs mer om Anker Landberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anker landberg danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik litografi litografier niels anker landberg norden skandinavien västkustmotiv
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11
*
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Läs mer om Anker Landberg
nr 803 3090
Anker Landberg
(1916-1973), Danmark
Litografi, Niels Anker Landberg, (1916-1973), Västkustmotiv, 83/120, signerad-61, motivets mått: 47x60
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.Läs mer om Anker Landberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anker landberg danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik litografi litografier niels anker landberg norden skandinavien västkustmotiv
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11