KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15011013
nr 1501 1013
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Oljemålning, Figurer. Signerad, daterad -85. Olja på duk, 86x77 cm, yttermått inklusive ram: 91x82 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
måndag 7 november 2022
kl 19:21:38