KONST / Litografier / Färglitografi 13714329
nr 1371 4329
Danka Jaworska
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, Modell "L’homo". Signerad, numrerad 148/225, daterad -88. Motivet: 78x53 cm
Danka Jaworska, svensk målare född i Polen 1951. Sedan 1976 bosatt i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 11 januari 2021
kl 18:41:36
300 kr
400 kr
Danka Jaworska
Läs mer om Danka Jaworska