![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skulpturer 15018230
*
nr 1501 8230
Skulpturer
2 st. Sälar, keramik, Svenskt glas och Arabia. Längd: 16-17 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2022
kl 19:11:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 23:12:01
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skulpturer sälar
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:15
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53
*
Skulpturer
nr 1501 8230
Skulpturer
2 st. Sälar, keramik, Svenskt glas och Arabia. Längd: 16-17 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 23:12:01 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skulpturer sälar
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:15 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53