![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 10926190
*
nr 1092 6190
Ardy Strüwer
(1939-2023), Sverige
Färglitografi, Ardy Strüwer (f. 1939), EA-upplaga, motivet: 60x80
Kondition: skadat glas
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2017
kl 20:59:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 20:27:54
1
400 kr
26/2 11:27:53
2
Vinnande bud
27/2 20:29:20
3
500 kr
27/2 20:29:20
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Läs mer om Ardy Strüwer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ardy strüwer ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
*
Ardy Strüwer
Kondition: skadat glas
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ardy Strüwer
nr 1092 6190
Ardy Strüwer
(1939-2023), Sverige
Färglitografi, Ardy Strüwer (f. 1939), EA-upplaga, motivet: 60x80
Kondition: skadat glas
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 20:27:54 | 1 | 400 kr |
26/2 11:27:53 | 2 | Vinnande bud |
27/2 20:29:20 | 3 | 500 kr |
27/2 20:29:20 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.Läs mer om Ardy Strüwer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ardy strüwer ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12