KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13163158
nr 1316 3158
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 50x61cm
Kondition: slitage, skador
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 30 mars 2020
kl 18:32:55
23/3 23:47:14