KONST / Ramar / Ram 8433370
*
nr 843 3370
Ram
innermått 76x100
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2013
kl 20:31:56
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:52
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55
-
7019 Fat
Arabia, Valencia, Ulla Procupé, diameter: 26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36
-
7038 Fat
Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
*
Ram
nr 843 3370
Ram
innermått 76x100
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:52 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07 -
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55
-
7019 Fat
Arabia, Valencia, Ulla Procupé, diameter: 26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7038 Fat
Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49