KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077152
nr 1407 7152
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Kurt Ehrefelt (1921-2010). Signerad, daterad 90, fågel. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Utrop:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:20:50