KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7084218
*
nr 708 4218
Berta Svensson-Piehl
(1892-1963), Sverige
Blandteknik, Berta Svensson-Piehl (1892-1963), Venezia 1921, 54x46
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2011
kl 18:49:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 16:05:33
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Läs mer om Berta Svensson-Piehl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berta svensson-piehl blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8360 Blandteknik
3 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, Bali, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:12
*
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Läs mer om Berta Svensson-Piehl
nr 708 4218
Berta Svensson-Piehl
(1892-1963), Sverige
Blandteknik, Berta Svensson-Piehl (1892-1963), Venezia 1921, 54x46
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/8 16:05:33 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1892, död 1963.Läs mer om Berta Svensson-Piehl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berta svensson-piehl blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8360 Blandteknik
3 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, Bali, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:12