KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967101
nr 1396 7101
Rune Persson
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, parklandskap. Olja på duk, 43x59cm, yttermått inklusive ram: 53x70cm
Rune Persson, svensk bildkonstnär född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 10 maj 2021
kl 18:23:41
10/5 16:52:17
100 kr
10/5 17:25:48
Rune Persson
Läs mer om Rune Persson