ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13878341
*
nr 1387 8341
Spegel
180x43cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 19:34:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 15:53:22
1
300 kr
26/3 15:57:56
2
400 kr
28/3 13:26:18
3
500 kr
28/3 19:51:59
4
500 kr
28/3 19:51:59
3
500 kr (Budbetjänt)
29/3 12:58:32
5
Vinnande bud
29/3 19:26:30
6
700 kr
29/3 19:26:30
5
800 kr (Budbetjänt)
29/3 19:26:45
6
900 kr
29/3 19:26:45
5
1.000 kr (Budbetjänt)
29/3 19:27:33
6
1.100 kr
29/3 19:27:33
5
1.200 kr (Budbetjänt)
29/3 19:28:00
6
1.300 kr
29/3 19:28:00
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1387 8341
Spegel
180x43cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 15:53:22 | 1 | 300 kr |
26/3 15:57:56 | 2 | 400 kr |
28/3 13:26:18 | 3 | 500 kr |
28/3 19:51:59 | 4 | 500 kr |
28/3 19:51:59 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
29/3 12:58:32 | 5 | Vinnande bud |
29/3 19:26:30 | 6 | 700 kr |
29/3 19:26:30 | 5 | 800 kr (Budbetjänt) |
29/3 19:26:45 | 6 | 900 kr |
29/3 19:26:45 | 5 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
29/3 19:27:33 | 6 | 1.100 kr |
29/3 19:27:33 | 5 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
29/3 19:28:00 | 6 | 1.300 kr |
29/3 19:28:00 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23