KONST / Litografier / Färglitografi 5453119
nr 545 3119
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Signerad Lars Norrman 200/310, Skuta vid brygga, 38x51
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
måndag 6 oktober 2008
kl 17:15:44
200 kr
200 kr
300 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman