ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 4115403
*
nr 411 5403
Pigtittare
höjd: 62
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 19:09:37
1
Vinnande bud
7/5 21:57:47
2
200 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:59
*
Pigtittare
nr 411 5403
Pigtittare
höjd: 62
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 19:09:37 | 1 | Vinnande bud |
7/5 21:57:47 | 2 | 200 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:59