KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 15249103
*
nr 1524 9103
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, Signerad, numrerad HC 1/XIX, bildmått 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 93x71 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2023
kl 20:40:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 11:19:07
1
Vinnande bud
27/2 18:09:03
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Vladimir Kamendy
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Läs mer om Vladimir Kamendy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gicléetryck sverige vattenfärg vladimir kamendy xix
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:18
-
7143 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:13
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:46
*
Vladimir Kamendy
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Läs mer om Vladimir Kamendy
nr 1524 9103
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, Signerad, numrerad HC 1/XIX, bildmått 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 93x71 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 11:19:07 | 1 | Vinnande bud |
27/2 18:09:03 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Vladimir Kamendy
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.Läs mer om Vladimir Kamendy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gicléetryck sverige vattenfärg vladimir kamendy xix
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:18
-
7143 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 20:13 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
15 juli kl 18:46