KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16011020
nr 1601 1020
Axel Sjöberg
(1866-1950), Sverige
"Åskväder i antågande", Långviksskär. Signerad, daterad -33. Akvarell, 47x59 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 26 februari 2024
kl 19:13:48
3.000 kr
3.600 kr
3.600 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
26 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Axel Sjöberg
Läs mer om Axel Sjöberg