KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 16034173
nr 1603 4173
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Blyerts, Utsikt mot Gamla stan från Riddarholmen. Signerad. Bildmått: 18x19 cm, yttermått inklusive ram: 32x32 cm
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 mars 2024
kl 18:08:12
1/3 12:59:09