KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14488021
nr 1448 8021
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Figur i säng. Signerad, -49. Akvarell, bildmått: 22x29, yttermått inklusive ram: 36x42 cm
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:41:17
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
Börje Sandelin
Läs mer om Börje Sandelin