KONST / Litografier / Litografi 13038373
*
nr 1303 8373
Larry Rivers
(1923-2002), USA
Litografi, Signerad, numrerad 16/19, état II 1961, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:34:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 19:22:47
1
1.000 kr
27/1 19:25:43
2
1.800 kr
27/1 19:25:56
2
1.800 kr
27/1 19:26:55
1
1.400 kr
27/1 19:26:55
2
1.500 kr (Budbetjänt)
27/1 19:28:21
1
1.700 kr
27/1 19:28:21
2
1.800 kr (Budbetjänt)
27/1 19:29:58
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik larry rivers litografi litografier oramat löst blad usa
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11
*
Larry Rivers
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
Läs om budbetjänten
nr 1303 8373
Larry Rivers
(1923-2002), USA
Litografi, Signerad, numrerad 16/19, état II 1961, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 19:22:47 | 1 | 1.000 kr |
27/1 19:25:43 | 2 | 1.800 kr |
27/1 19:25:56 | 2 | 1.800 kr |
27/1 19:26:55 | 1 | 1.400 kr |
27/1 19:26:55 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
27/1 19:28:21 | 1 | 1.700 kr |
27/1 19:28:21 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
27/1 19:29:58 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik larry rivers litografi litografier oramat löst blad usa
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11