KONST / Litografier / Färglitografi 14499392
nr 1449 9392
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Signerad, numrerad 132/150. Färglitografi, bildmått: 74x54. Yttermått inklusive ram: 94x72 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:04:40
21/2 19:32:39
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström