![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Olja + akvarell 9308324
*
nr 930 8324
Mai-Britt Palmroth
(1930-2020), Sverige
Olja + akvarell , Mai Britt Palmroth (f. 1930), 28x23 & 19x12, Flicka & stilleben
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2014
kl 18:42:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 18:37:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Läs mer om Mai-Britt Palmroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell flicka & stilleben mai britt palmroth olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53
-
6317 Oljemålning
Dagny Schönberg (1908-1997), Landskap. Signerad, d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:32
-
6084 Oljemålning
David Wallin (1876-1957), Sverige. Signerad, mor o..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:36
-
6409 Oljemålning
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Kyrkoi..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:58
-
6396 Oljemålning
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:58
-
6406 Oljemålning
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Stille..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:36
*
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Läs mer om Mai-Britt Palmroth
nr 930 8324
Mai-Britt Palmroth
(1930-2020), Sverige
Olja + akvarell , Mai Britt Palmroth (f. 1930), 28x23 & 19x12, Flicka & stilleben
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 18:37:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.Läs mer om Mai-Britt Palmroth
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell flicka & stilleben mai britt palmroth olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53 -
6317 Oljemålning
Dagny Schönberg (1908-1997), Landskap. Signerad, d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:32 -
6084 Oljemålning
David Wallin (1876-1957), Sverige. Signerad, mor o..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:36
-
6409 Oljemålning
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Kyrkoi..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:58 -
6396 Oljemålning
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:58 -
6406 Oljemålning
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Stille..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:36