KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 12983102
nr 1298 3102
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Tusch, Signerad, "Bergsprängning", med text, 33,5x24,5
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 16 december 2019
kl 18:25:22
16/12 16:54:56
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström