![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14738198
*
nr 1473 8198
Pentti Veroma
(1903-1979), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 48. Olja på duk, 49x38, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
Pentti Veroma, finländsk målare född 1903, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 juni 2022
kl 20:00:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 23:10:45
1
100 kr
6/6 17:04:01
2
150 kr
6/6 19:19:19
1
200 kr
6/6 19:20:42
2
250 kr
6/6 19:24:56
1
300 kr
6/6 19:55:36
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar pentti veroma
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Pentti Veroma
Pentti Veroma, finländsk målare född 1903, död 1979.
nr 1473 8198
Pentti Veroma
(1903-1979), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 48. Olja på duk, 49x38, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
Pentti Veroma, finländsk målare född 1903, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/6 23:10:45 | 1 | 100 kr |
6/6 17:04:01 | 2 | 150 kr |
6/6 19:19:19 | 1 | 200 kr |
6/6 19:20:42 | 2 | 250 kr |
6/6 19:24:56 | 1 | 300 kr |
6/6 19:55:36 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar pentti veroma
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43