![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 1524235
*
nr 152 4235
Vas
Argenta, H14
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/5 18:01:43
1
600 kr
2/6 23:06:52
2
700 kr
3/6 09:47:10
3
850 kr
3/6 10:50:29
4
850 kr
3/6 10:51:23
4
900 kr
3/6 14:40:41
1
ledande budet*
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
7034 Golvvas
med instas i metall, blålaserat stengods, keramik,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:29
*
Vas
nr 152 4235
Vas
Argenta, H14
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/5 18:01:43 | 1 | 600 kr |
2/6 23:06:52 | 2 | 700 kr |
3/6 09:47:10 | 3 | 850 kr |
3/6 10:50:29 | 4 | 850 kr |
3/6 10:51:23 | 4 | 900 kr |
3/6 14:40:41 | 1 | ledande budet* |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
7034 Golvvas
med instas i metall, blålaserat stengods, keramik,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20 -
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:29