GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 15033213
*
nr 1503 3213
Klas-Göran Klaesson
(f. 1945), Sverige
Väggrelief, Klase Jr, Höganäs 1983. Signerad. Keramik, yttermått inklusive ram: 46x44 cm
Klase Jr, Klas-Göran Klaesson, svensk keramiker född 1945.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 18:49:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 17:49:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Klas-Göran Klaesson
Klase Jr, Klas-Göran Klaesson, svensk keramiker född 1945.
Läs mer om Klas-Göran Klaesson
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik klas-göran klaesson klase jr reliefplatta relieftavla svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väggplatta väggrelief
-
6117 Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höj..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20
*
Klas-Göran Klaesson
Klase Jr, Klas-Göran Klaesson, svensk keramiker född 1945.
Läs mer om Klas-Göran Klaesson
nr 1503 3213
Klas-Göran Klaesson
(f. 1945), Sverige
Väggrelief, Klase Jr, Höganäs 1983. Signerad. Keramik, yttermått inklusive ram: 46x44 cm
Klase Jr, Klas-Göran Klaesson, svensk keramiker född 1945.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 17:49:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Klas-Göran Klaesson
Klase Jr, Klas-Göran Klaesson, svensk keramiker född 1945.Läs mer om Klas-Göran Klaesson
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik klas-göran klaesson klase jr reliefplatta relieftavla svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige väggplatta väggrelief
-
6117 Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höj..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20