KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12742030
nr 1274 2030
Frans Timén
(1883-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1931, Landskap. Olja på duk, 38x47 cm
Frans Timén, född 1883 i Göteborg, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 september 2019
kl 20:19:49
9/9 17:23:13
Frans Timén
Läs mer om Frans Timén