![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5897110
*
nr 589 7110
Spegel
höjd: 148
Utrop:
800 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2009
kl 18:01:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 23:58:37
1
600 kr
21/6 18:08:34
2
650 kr
28/6 20:10:46
3
700 kr
29/6 12:02:02
4
750 kr
29/6 16:38:45
5
1.200 kr
29/6 16:39:47
6
850 kr
29/6 17:28:27
6
950 kr
29/6 17:30:34
6
1.100 kr
29/6 17:37:32
7
1.600 kr
29/6 17:43:42
7
Vinnande bud
29/6 17:51:31
8
1.400 kr
29/6 17:52:25
8
1.600 kr
29/6 17:56:35
8
1.800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 589 7110
Spegel
höjd: 148
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 23:58:37 | 1 | 600 kr |
21/6 18:08:34 | 2 | 650 kr |
28/6 20:10:46 | 3 | 700 kr |
29/6 12:02:02 | 4 | 750 kr |
29/6 16:38:45 | 5 | 1.200 kr |
29/6 16:39:47 | 6 | 850 kr |
29/6 17:28:27 | 6 | 950 kr |
29/6 17:30:34 | 6 | 1.100 kr |
29/6 17:37:32 | 7 | 1.600 kr |
29/6 17:43:42 | 7 | Vinnande bud |
29/6 17:51:31 | 8 | 1.400 kr |
29/6 17:52:25 | 8 | 1.600 kr |
29/6 17:56:35 | 8 | 1.800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23