![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10851103
*
nr 1085 1103
Akvareller
F Lindström, 6 st, 15x22
Utrop:
1.200 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 20:37:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 19:59:26
1
2.000 kr
23/1 12:18:53
1
Vinnande bud
23/1 17:29:52
2
1.500 kr
23/1 17:29:52
1
1.600 kr (Budbetjänt)
23/1 17:30:26
2
2.400 kr
23/1 17:30:26
1
2.600 kr (Budbetjänt)
23/1 17:31:14
2
3.000 kr
23/1 17:31:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Akvareller
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1103
Akvareller
F Lindström, 6 st, 15x22
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 19:59:26 | 1 | 2.000 kr |
23/1 12:18:53 | 1 | Vinnande bud |
23/1 17:29:52 | 2 | 1.500 kr |
23/1 17:29:52 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
23/1 17:30:26 | 2 | 2.400 kr |
23/1 17:30:26 | 1 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
23/1 17:31:14 | 2 | 3.000 kr |
23/1 17:31:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...![](/tema/themes/{EF8E24B8-8F85-442A-A2D2-AEF059D067DE}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54