GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 10695036
*
nr 1069 5036
Kanna
+ fat, Triangla, Rörstrand, 1950-tal, höjd: 2 - 25
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 18:29:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 20:50:55
1
700 kr
14/11 18:09:09
2
500 kr
14/11 18:09:09
1
600 kr (Budbetjänt)
14/11 18:09:44
2
700 kr
14/11 18:09:44
1
700 kr (Budbetjänt)
14/11 18:10:27
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kanna keramik rörstrand skandinavien sverige triangla
-
9105 Kanna
+ krus med hänkel, + mugg, Ingrid Atterberg (1920-..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:10
-
9121 Kanna
Kina, dekor av körsbärsblom, lock med fågel, soaps..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:45
-
7023 Tekanna
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 30 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:35
-
9011 Vas
+ gräddkanna, silver, Svenska importstämplar efter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:10
*
Kanna
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5036
Kanna
+ fat, Triangla, Rörstrand, 1950-tal, höjd: 2 - 25
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 20:50:55 | 1 | 700 kr |
14/11 18:09:09 | 2 | 500 kr |
14/11 18:09:09 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
14/11 18:09:44 | 2 | 700 kr |
14/11 18:09:44 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
14/11 18:10:27 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
14 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kanna keramik rörstrand skandinavien sverige triangla
-
9105 Kanna
+ krus med hänkel, + mugg, Ingrid Atterberg (1920-..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:10 -
9121 Kanna
Kina, dekor av körsbärsblom, lock med fågel, soaps..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:45 -
7023 Tekanna
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 30 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 20:35
-
9011 Vas
+ gräddkanna, silver, Svenska importstämplar efter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:10