![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12191083
*
nr 1219 1083
Anna Stoopendaal
(1866-1943), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x53 cm
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 19:20:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 10:29:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Läs mer om Anna Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna stoopendaal landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Läs mer om Anna Stoopendaal
nr 1219 1083
Anna Stoopendaal
(1866-1943), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x53 cm
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 10:29:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i HindÃ¥s.Läs mer om Anna Stoopendaal
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna stoopendaal landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43