KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16217127
nr 1621 7127
Francois Gall
(1912-1987), Frankrike
Gatubild "Mont Martre". Signerad. Blandteknik, bildmått: 15x21 cm, yttermått inklusive ram. 31x39 cm
Francois Gall, fransk bildkonstnär född i Ungern 1912, död i Frakrike 1987.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 20 maj 2024
kl 18:07:03
17/5 18:02:56
300 kr
20/5 05:55:10
Francois Gall
Läs mer om Francois Gall