KONST / Litografier / Färglitografi 15482054
nr 1548 2054
Birgitta Samuelsson
(f. 1951), Sverige
"Kontemplation I". Signerad, numrerad 50/150, daterad 2019. Signerad a tergo. Färglitografi. Oramat löst blad. Bladets mått: 29x29 cm
Birgitta Samuelsson, svensk bildkonstnär född i Nättraby, Blekinge 1951. Bosatt och verksam i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 juni 2023
kl 20:07:33
3/6 13:47:19
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Birgitta Samuelsson
Läs mer om Birgitta Samuelsson