KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15528090
nr 1552 8090
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Sten Ekendahl (1897-1968), Signerad, älg. Olja på duk, 63x44 cm, yttermått inklusive ram: 86x65 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
500 kr
måndag 17 juli 2023
kl 18:50:44