SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 11533080
nr 1153 3080
Bägare
silver, K A Anderson, 1937, förgylld insida, höjd: 21 cm, graverad i botten, vikt ca. 600g
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 18 december 2017
kl 19:43:42
2.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver