![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 6558568
*
nr 655 8568
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 9 st, Frans Lindström (1874-1954), stockholmsmotiv, ca 20x16
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2010
kl 19:44:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 15:06:59
1
1.700 kr
6/9 17:32:29
2
1.200 kr
6/9 17:33:57
2
1.400 kr
6/9 17:58:38
3
3.700 kr
6/9 19:26:14
2
2.100 kr
6/9 19:26:40
2
2.300 kr
6/9 19:28:04
2
2.500 kr
6/9 19:28:41
2
2.700 kr
6/9 19:29:31
2
2.900 kr
6/9 19:32:19
2
3.100 kr
6/9 19:34:52
2
3.300 kr
6/9 19:35:18
2
3.500 kr
6/9 19:35:47
2
3.700 kr
6/9 19:36:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller frans lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
nr 655 8568
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 9 st, Frans Lindström (1874-1954), stockholmsmotiv, ca 20x16
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 3.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/9 15:06:59 | 1 | 1.700 kr |
6/9 17:32:29 | 2 | 1.200 kr |
6/9 17:33:57 | 2 | 1.400 kr |
6/9 17:58:38 | 3 | 3.700 kr |
6/9 19:26:14 | 2 | 2.100 kr |
6/9 19:26:40 | 2 | 2.300 kr |
6/9 19:28:04 | 2 | 2.500 kr |
6/9 19:28:41 | 2 | 2.700 kr |
6/9 19:29:31 | 2 | 2.900 kr |
6/9 19:32:19 | 2 | 3.100 kr |
6/9 19:34:52 | 2 | 3.300 kr |
6/9 19:35:18 | 2 | 3.500 kr |
6/9 19:35:47 | 2 | 3.700 kr |
6/9 19:36:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Lindström
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller frans lindström motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54