SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Parti bestick 11955136
nr 1195 5136
Parti bestick
36 delar, nysilver, CG Hallberg, Stockholm, 1900-tal
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 augusti 2018
kl 19:54:53
6/8 18:35:53
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.