![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 12409076
*
nr 1240 9076
John Thorgren
(1918-2000), Sverige
Färglitografi, Fjällandskap. Signerad, numrerad 278/360. Motivet: 49x64 cm
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 18:55:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 09:12:01
1
100 kr
11/3 18:50:31
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Thorgren
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
Läs mer om John Thorgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik john thorgren landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7066 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
John Thorgren
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
Läs mer om John Thorgren
nr 1240 9076
John Thorgren
(1918-2000), Sverige
Färglitografi, Fjällandskap. Signerad, numrerad 278/360. Motivet: 49x64 cm
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 09:12:01 | 1 | 100 kr |
11/3 18:50:31 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Thorgren
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om John Thorgren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik john thorgren landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7066 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52