GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ask 12769144
*
nr 1276 9144
Ask
Paris, Porslin. Längd: 11 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 18:45:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 12:37:29
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask europa frankrike fransk franska franskt keramik paris porslin
-
7042 Drinkset
8 delar, 6 st glas + glasflaska, skål i nysilver. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10
-
6008 Konstglas
3 delar, Art Glass team, Finland. Längd: 14-18 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
-
6088 Svepask
1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:43
*
Ask
nr 1276 9144
Ask
Paris, Porslin. Längd: 11 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 12:37:29 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask europa frankrike fransk franska franskt keramik paris porslin
-
7042 Drinkset
8 delar, 6 st glas + glasflaska, skål i nysilver. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10 -
6008 Konstglas
3 delar, Art Glass team, Finland. Längd: 14-18 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07 -
6088 Svepask
1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:43