SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 2528031
nr 252 8031
Gräddkanna
Silver, England, 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
måndag 30 juni 2003
kl 18:00:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver