GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 8941037
nr 894 1037
Ingrid Atterberg
(1920-2008), Sverige
Vas, keramik, Ingrid Atterberg (1920-2008), UE Upsala-Ekeby, höjd: 21, liten nagg
Ingrid Atterberg, svensk keramiker född 1920, död 2008.
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
måndag 12 maj 2014
kl 19:43:57
300 kr
150 kr
250 kr
350 kr
12 maj
50/60-tal
Läs mer om 50/60-tal
Ingrid Atterberg
Läs mer om Ingrid Atterberg
Upsala-Ekeby
Upsala-Ekeby, förkortades ofta med ett UE under godset eller med "Ekeby".
Tilgman Keramik