![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165072
*
nr 1616 5072
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad, numrerad 1951. Olja på duk, daterad 36x52 cm, yttermått inklusive ram: 47x64 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:12:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 11:11:01
1
200 kr
29/4 18:04:54
2
150 kr
29/4 18:04:54
1
200 kr (Budbetjänt)
29/4 18:05:10
2
250 kr
29/4 18:07:08
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sascha Bolin
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Läs mer om Sascha Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sascha bolin svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
7061 Oljemålning
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:44
*
Sascha Bolin
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sascha Bolin
nr 1616 5072
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad, numrerad 1951. Olja på duk, daterad 36x52 cm, yttermått inklusive ram: 47x64 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 11:11:01 | 1 | 200 kr |
29/4 18:04:54 | 2 | 150 kr |
29/4 18:04:54 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
29/4 18:05:10 | 2 | 250 kr |
29/4 18:07:08 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sascha Bolin
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Sascha Bolin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sascha bolin svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
7061 Oljemålning
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:44