KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15883098
nr 1588 3098
Anna Ödman
(1876-1960), Sverige
Oljemålning, Porträtt av man. Signerad, daterad -42. Olja på duk. Bildmått: 64x53 cm, yttermått inklusive ram, 80x69 cm
Anna Ödman, svensk målare född i Härnösand 1876, död i Stockholm 1960.
Utrop:
500 kr
måndag 18 december 2023
kl 20:02:36
Anna Ödman
Läs mer om Anna Ödman