SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Nysilver 6812061
nr 681 2061
3 delar, Bla Kanna Sent 1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 februari 2011
kl 18:22:15
550 kr
400 kr
650 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.