KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11755085
nr 1175 5085
Gudrun Arninge
(1912-1994), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1960. Olja på duk, 46x40 cm
Gudrun Arninge, född 1912 i Arvika, död 1994, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 april 2018
kl 19:33:42
16/4 13:33:21
Gudrun Arninge
Läs mer om Gudrun Arninge