ÖVRIGT / Diverse / Ask 4095361
*
nr 409 5361
Ask
1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 2 maj 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 22:07:35
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
-
7042 Drinkset
8 delar, 6 st glas + glasflaska, skål i nysilver. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10
-
6008 Konstglas
3 delar, Art Glass team, Finland. Längd: 14-18 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
-
6088 Svepask
1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:43
*
Ask
nr 409 5361
Ask
1800-tal
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 2 maj 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 22:07:35 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
-
7042 Drinkset
8 delar, 6 st glas + glasflaska, skål i nysilver. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10 -
6008 Konstglas
3 delar, Art Glass team, Finland. Längd: 14-18 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07 -
6088 Svepask
1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:43