ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8493568
*
nr 849 3568
Spegel
förgylld ram, 110x125
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 20:10:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 19:58:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 849 3568
Spegel
förgylld ram, 110x125
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 19:58:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.