KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14852021
nr 1485 2021
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Porträtt i blå rock". Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 49x34 cm, oramad
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 19:33:34
29/8 19:02:33
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg