KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13857509
nr 1385 7509
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 40x51, yttermått inklusive ram: 53x64 cm
Kondition: Nikotinskador
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:08:36
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
David Wallin
Läs mer om David Wallin