![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11003342
*
nr 1100 3342
Nils Carlstedt
(1898-1980), Sverige
Akvarell, Nils Carlstedt (1898-1980), 1907, motiv från Söder, motivet: 29x21
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980,
svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:41:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 12:23:27
1
Vinnande bud
3/4 18:39:49
1
justering av budtak
3/4 19:30:41
2
150 kr
3/4 19:30:41
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980,
svensk målare.
Läs mer om Nils Carlstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nils carlstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Nils Carlstedt
nr 1100 3342
Nils Carlstedt
(1898-1980), Sverige
Akvarell, Nils Carlstedt (1898-1980), 1907, motiv från Söder, motivet: 29x21
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 12:23:27 | 1 | Vinnande bud |
3/4 18:39:49 | 1 | justering av budtak |
3/4 19:30:41 | 2 | 150 kr |
3/4 19:30:41 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Carlstedt
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nils Carlstedt
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nils carlstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder vattenfärg
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54