KONST / Ramar / Ram 6651121
*
nr 665 1121
Ram
förgylld, med broderat motiv av Gripsholms slott, 56x85
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2010
kl 19:20:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 13:31:00
1
100 kr
1/11 15:18:16
2
150 kr
1/11 16:29:21
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:05
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:11
-
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:55
-
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:59
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:29
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:49
*
Ram
nr 665 1121
Ram
förgylld, med broderat motiv av Gripsholms slott, 56x85
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 13:31:00 | 1 | 100 kr |
1/11 15:18:16 | 2 | 150 kr |
1/11 16:29:21 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:05 -
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:11 -
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:55
-
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:59 -
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:29 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:49