![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8952251
*
nr 895 2251
Spegel
Art Deco, 1920-/30-tal, höjd: 110
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2014
kl 20:08:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 20:24:27
1
200 kr
14/5 20:36:05
2
150 kr
17/5 09:08:56
3
Vinnande bud
18/5 08:47:51
2
300 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 895 2251
Spegel
Art Deco, 1920-/30-tal, höjd: 110
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 20:24:27 | 1 | 200 kr |
14/5 20:36:05 | 2 | 150 kr |
17/5 09:08:56 | 3 | Vinnande bud |
18/5 08:47:51 | 2 | 300 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23